^^^

O nas...

W chwili obecnej w SKI skupiamy kilkunastu aktywnych członków - instruktorów  i wędrowników z różnych części Polski studiujących głównie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Nasza działalność koncentruje się wokół pracy na rzecz środowiska lokalnego, samodoskonalenia członków oraz współpracy z innymi kręgami akademickimi. SKI co roku w ramach swojego planu pracy przystępuje do realizacji nietuzinkowych zadań. Jesteśmy ludźmi młodymi, ambitnymi i pełnymi energii. W roku harcerskim 2005/2006 pomyślnie przeprowadziliśmy zdobywanie znaku służby kulturze. Oprócz tego poszczególni członkowie kręgu realizują próby na stopnie instruktorskie i wędrownicze.

Mamy na swoim koncie kilka poważnych sukcesów. Co roku w kwietniu, w latach 2004-2010, organizowaliśmy Koncert Pamięci Jacka Kaczmarskiego, wybitnego poety i pieśniarza. Kilkukrotnie aranżowaliśmy także Konkurs Fotografii "Flesz" (pierwsza edycja w kwietniu 2006), skierowany głównie, choć nie tylko, do studentów naszego uniwersytetu.

Od listopada 2005 corocznie organizujemy Biwak Integracyjny Bardzo Atrakcyjny (B.I.B.A.), mający na celu wymianę doświadczeń oraz nawiązywanie pozytywnych relacji pomiędzy wędrownikami z całej Polski.  Ponadto od czasu do czasu urządzamy gry miejskie, podczas których przygotowaną przez nas zagadkę rozwiązywać może każdy student, ale i zwykły mieszkaniec Torunia.

Copyright © 2013. SKI  Rights Reserved.